Havířovská knihovna se stala absolutním vítězem celostátní soutěže Kamarádka knihovna

Vítězstvím v celostátní soutěži dětských oddělení a titulem Kamarádka knihovna 2014 se od 2. června 2015 pyšní Městská knihovna Havířov. Výsledky vyhlásila a ceny vítězům předala odborná komise v pobočce Městské knihovny v Praze Lužiny. Naše knihovna získala hned dvě ocenění. První místo v kategorii knihoven v obcích nad 40 tisíc obyvatel a získala i absolutní prvenství v soutěži. 

Soutěž Kamarádka knihovna pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), Klub dětských knihoven a firma 3M pod záštitou Ministerstva kultury ČR  už od roku 2007.  Jejím cílem je motivovat knihovny k lepším službám a co největší vstřícnosti k dětským uživatelům. Do projektu se v tomto 5. ročníku zapojilo přes 80 knihoven z celé republiky a děti jim vystavily cca 15 000 vysvědčení. 

Odborná porota hodnotila výkony přihlášených knihoven obecně a především pak činnost a práci dětských oddělení.  Knihovny musely prokázat nejen to, že mají přízeň dětí, ale také vstřícnou provozní dobu, kvalitní fond knih, časopisů i zvukových dokumentů či moderní a atraktivní prostředí vybavené odpovídající technikou s přístupem k internetu. Sledovalo se, jak spolupracují se školami i jinými partnery v obci, jaké aktivity pro děti a rodiny připravují atd. Konkurence byla obrovská, o to víc si vítězství ceníme. Rovněž se radujeme z šeku na pět tisíc korun a ze spousty dárků pro dětská oddělení knihovny od sponzora soutěže – firmy 3M.

Reportáž České televize k nahlédnutí ZDE.

Kontakt

Městská knihovna Havířov
Svornosti 86/2, budova G
736 01 Havířov-Město
IČO 00601250
č.ú.: 16636791/0100
info@knih-havirov.cz
identifikátor datové schránky:
42ugwzw
název datové schránky:
Městská knihovna Havířov

Kalendář akcí 2018

   Dnešní den   Celý měsíc

Naše vlast

Šrámkova odd. pro dospělé

Oddělení pro dospělé na Šrámkově ulici pro vás připravilo soutěžní prázdninový kvíz, kde si můžete ověřit své znalosti o naší re...

více»

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko