Senioři píší wikipedii

25.10.-29.11.2017

1x týdně ve středu od 9 hod.

Pro všechny, kteří:

  • ovládají základy práce s počítačem a internetem,
  • chtějí vytvářet největší encyklopedii na světě,
  • si nechtějí nechat své celoživotní zkušenosti a znalosti jen pro sebe
Senioři píší wikipedii

Co je Wikipedie?
Celosvětová internetová encyklopedie, která existuje také v českém jazyce.  Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Nové příspěvky sem můžete vkládat i vy, ať už zajímavosti a informace z vašeho oboru, vašeho koníčka, o zajímavé osobnosti nebo místě.

Jak? To se dozvíte v našem kurzu pro začátečníky "Senioři píší wikipedii".

Obsah kurzu:

Seznámíte se s Wikipedií, s tím, co do Wikipedie (ne)patří, se strukturou encyklopedického hesla, jak opravovat hesla, jak vytvořit nové heslo, jak vkládat obrázky, jak diskutovat s ostatními, jak citovat zdroje apod.

Úvodní setkání bude zaměřeno více informativně, v dalších pěti lekcích si už budete prakticky zkoušet upravovat a vytvářet hesla. Celý kurz je ZDARMA.

Kdy začínáme? Ve středu 25.10.2017 v 9 hod.

Kde se sejdeme? Ve studovně pobočky MěK Havířov na ul. Šrámkova 2 (1. patro)

Lektor: Ing. Miloslav Rucki

Z kapacitních důvodů je potřeba přihlásit se mailem na adrese studovna@knih-havirov.cz nebo osobně na pobočce Šrámkova 2.

Pořádáno ve spolupráci s Wikimedia Česká republika.

Kalendář akcí 2018

   Dnešní den   Celý měsíc

Naše vlast

Šrámkova odd. pro dospělé

Oddělení pro dospělé na Šrámkově ulici pro vás připravilo soutěžní prázdninový kvíz, kde si můžete ověřit své znalosti o naší re...

více»

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko