Romantické housle Ivana Ženatého zazní letos v Havířově

MHF Leoše Janáčka nabídne během 31 festivalových dní 33 koncertů a řadu doprovodných akcí v různorodých prostorách Ostravy, Hukvald a dalších 10 okolních měst, mezi které patří také město Havířov. V pondělí 17. 6. v 19 hodin v Domě kultury Petra Bezruče přivítá všechny přítomné sám prezident festivalu Ivan Ženatý. Nejen havířovští posluchači jsou tedy zváni na houslový recitál, ve kterém budou dominovat skladby evropského romantismu. Ivana Ženatého na klavír doprovodí Martin Kasík.

"Festival nerealizuje své koncerty v Havířově každý rok, zato přiváží vždy mimořádnou hudební a festivalovou událost (např. vítěz Chopinovy klavírní soutěže ve Varšavě R. Blechacz a skvělý soubor Amsterdam Sinfonietta). Ivan Ženatý je vzorný příklad toho, že doma nikdo není prorokem. Je samozřejmě pravidelně zván jak profesionálními orchestry, tak pořadateli komorních koncertů, ale daleko větší kariéru zažívá v zahraničí. A to jak pedagogickou, tak především sólistickou – hraje v nejslavnějších koncertních sálech celého světa,“ dodává Jaromír Javůrek, ředitel MHJF Leoše Janáčka. V nádherně sestaveném programu jeho recitálu převažují skladby evropského romantismu: Roberta Schumanna a Edvarda H. Griega. Houslová sonáta Oskara Nedbala – nejmilejšího žáka Antonína Dvořáka – bude pro mnohé velkým překvapením. Stejně tak skladba současného českého skladatele Juraje Filase, která je psána velmi příjemným a přístupným hudebním jazykem.

HOUSLOVÝ RECITÁL

Pondělí 17. 6. / 19 hodin / Havířov, Dům kultury Petra Bezruče

 Robert Schumann: Märchenbilder pro housle a klavír op. 113

Oskar Nedbal: Sonáta pro housle a klavír h moll op. 9

Juraj Filas: L’adieu pro housle a klavír

Edvard Grieg: Sonáta pro housle a klavír č. 3 c moll op. 45

Účinkující:

Ivan Ženatý – housle

Martin Kasík – klavír

 

Vstupné: 250  Kč / 150  Kč (studenti, senioři).

Vstupenky lze zakoupit online na www.mhflj.cz, v síti Colloseum Ticket, na pokladně KD Petra Bezruče v Havířově a v Městském informačním centru.

 

Kontakt

Městská knihovna Havířov
Svornosti 86/2, budova G
736 01 Havířov-Město
IČO 00601250
č.ú.: 16636791/0100
info@knih-havirov.cz
identifikátor datové schránky:
42ugwzw
název datové schránky:
Městská knihovna Havířov

Kalendář akcí 2019

   Dnešní den   Celý měsíc

Hurá do školy - kvíz pro děti

U Jeslí

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko