Kurz MACRAMÉ: Lapač snů

Další tvořivý kurz ve spolupráci s paní Karin Komender aka Kreatinka.cz

22. 10. v 16.00

Drhání je českým synonymem k jedné z nejstarších textilních technik „macramé“ (většinou se odvozuje od arabského muharram = mřížoví).

Techniku drhání lze prakticky využít při výrobě oděvů, opasků, kabelek, náramků, šperků i bytových doplňků (závěsy do dveří, závěsy na květináče, tapisérie, kabelky, oděvy a mnohé další).

K drhání není potřeba žádných složitých pomůcek. Na menší kousky využijeme klidně i podložku z měkkého dřeva, do níž si přitlučeme očka z provázků pomocí hřebíčků. Nebo využijeme váleček na paličkování. Obvykle se základní uzly navazují na rovný předmět, jako je například tyčka, tužka, vařečka a pak je třeba si tyto pomůcky někde stabilizovat abychom mohli začít s vázáním uzlů. Provázky jsou základní potřebou pro tvorbu. Nejlépe se pracuje s bavlněnými, které nekloužou a navíc se dají i barvit.

Jako materiál se většinou používá bavlněná šňůra, kterých je na trhu nyní velké množství. Na barevné variantě je třeba se předem domluvit s Kreatinka
Na barevnou škálu šňůr se můžete kouknout zde:
https://kreatinka.cz/produkt/snura-twist-mila-3mm/

Tentokrát se u nás v knihovně budou tvořit tzv. LAPAČE SNŮ (Lapače snů jsou stále více oblíbenou dekorací, která má být zavěšena nad postelí, aby zachytila špatné sny.)


!!! POZOR!!!
Počet míst je omezený (15). Prosíme, hlaste svou účast přímo paní Karin Kreatinka

Cena tvoření: 590 Kč - v ceně je zahrnutý veškerý materiál
(platba předem na účet, nebo podle domluvy s Karin Kreatinka)


Kalendář akcí 2019

   Dnešní den   Celý měsíc

Moje relaxování se štětcem

Seiferta Eko koutek

V říjnu a listopadu vás zveme do knihovny na ul.J.Seiferta na výstavu obrazů Marcely Tomčalové....

více»

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko