Vernisáž výstavy: Estranged

DŮLEŽITÉ: Vernisáž výstavy bude probíhat na pobočce Městské knihovny Havířov (Šrámkova 2a, Havířov-Podlesí)

Veronika Petrová (Žoli) a Tomáš Rendl (Prometheus) reflektují své pocity a emoce ze zhrzené lásky v obrazech. Využívají symbolismus a prvky japonského umění v malbách zkombinovaných s grafikou. Netradiční pojetí formy a obsahu osloví všechny generace a milovníky umění. O zahájení se postarají herci a muzikanti Richard Žilmen a Tomáš Lipina.
Výstava bude prodejní.

Výstava bude k vidění od 15. 1. do 11. 3. 2020

Vernisáž proběhne 17. 1. 2020 v 17.00
------------------------------------------------------------------------------------------
Tomáš Rendl - Prometheus
Pětadvacetiletý výtvarník, původem z Havířova, se zabývá převážně designem textilu, serigerafií a digitální grafikou. Jeho díla se vyznačují symbolikou, op artem, liniemi a prvky japonské mangy. Pomocí obrazů reflektuje své vnitřní touhy a obavy. Inspiraci čerpá především z mytologie a muziky.

Veronika Petrová - Žoli
Šestadvacetiletá pražská výtvarnice, původem z Žermanic, zabývá se převážně malbou. Její platforma je plátno a akvarel a široká paleta duhových barev. V jejích dílech nalézáme jak snové krajiny tak i tvory. Inspiraci čerpá z nočního života velkoměsta.

Kalendář akcí 2020

   Dnešní den   Celý měsíc

Radost z tvoření

Svornosti hudební odd.

Městská knihovna Havířov, Půjčovna se zaměřením na hudbu a umění, Svornosti 2, Havířov - Město Vás zve na vernisáž výstavy kroužku ...

více»

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko