Znovuotevření knihovny

V souladu s nařízením vlády ze dne 23. 4. 2020 a rozvolňováním opatření v souvislosti s šířením koronaviru bude Městská knihovna Havířov, včetně Městského informačního centra a expozice Historie psaná uhlím, od 4. 5. 2020 znovu otevřena.

Až do odvolání budeme fungovat v omezeném režimu. Sledujte, prosím, pravidelně rubriku Aktuality na našich webových stránkách a Facebook knihovny, kde vás budeme informovat o aktuálním dění v knihovně.

Opatření v knihovně

 1. Vstup do knihovny je možný pouze s rouškou nebo jinou ochranou úst a nosu.

 2. Během návštěvy knihovny dodržujte 2m rozestupy od ostatních návštěvníků.

 3. K vracení dokumentů použijte označená místa a respektujte pokyny pracovníků. Vrácené knihy musíme uložit do 4-denní karantény mimo prostory půjčovny.

 4. K vracení knih můžete využít také BiblioBox před vstupem do knihovny na ul. Svornosti. Knihy vám budou odepsány z konta během následujícího pracovního dne.

 5. Po odevzdání dokumentů / před vstupem do půjčovny si vydezinfikujte ruce.

 6. Maximální počet osob na jednom oddělení je 10. Do Městského informačního centra budou návštěvníci vstupovat jednotlivě.

 Nabízené služby

 1. V současné době umožňujeme pouze půjčování a vracení knih, časopisů, CD a deskových her.

 2. I nadále poskytujeme placenou službu MVS (Meziknihovní výpůjční služba umožňující objednat dokumenty z knihovny v jiném městě či obci).

 3. V prostorách knihovny se zdržujte pouze nezbytně nutnou dobu. Do odvolání jsou uzavřeny čítárny a herny, nelze používat počítače ani veřejná WC.

 4. Plánované kulturní a vzdělávací akce jsou přesunuty na neurčito. O náhradních termínech vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek a Facebooku.

 5. Využijte možnost přichystání balíčku knih dle vašich požadavků. Seznam knih nám můžete poslat e-mailem nebo provést rezervaci ve svém čtenářském kontu.

 Upomínky a registrace

 1. Všechny vaše předchozí výpůjčky jsou automaticky prodlouženy do 29. 5. 2020.

 2. Případné upomínky vzniklé v době uzavření knihovny zanikají.

 3. Z důvodu uzavření knihovny se stávajícím čtenářům při opětovné registraci prodlouží roční registrace o 2 měsíce, tzn. z 12 měsíců na 14 měsíců.

  

Děkujeme za respektování uvedených opatření a přejeme vám pevné zdraví.

Těšíme se na viděnou!

Vaše Městská knihovna Havířov

 

Kontakt

Městská knihovna Havířov
Svornosti 86/2, budova G
736 01 Havířov-Město
IČO 00601250
č.ú.: 16636791/0100
info@knih-havirov.cz
identifikátor datové schránky:
42ugwzw
název datové schránky:
Městská knihovna Havířov

Kalendář akcí 2020

   Dnešní den   Celý měsíc

Zrušené akce v měsíci červnu!

Svornosti pro dospělé

Veškeré akce, které měly probíhat v měsíci červnu, jsou z bezpečnostních důvodů zrušeny! Děkujeme za pochopení....

více»

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko